HP 15s-eq2335AU Ryzen 7 5700U 15.6" FHD Laptop
Price in Bangladesh
৳48,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 5700U |
| Processor Speed | 8MB L3 cache, 1.8GHz Up to 4.3GHz |
| Screen Size | 15.6" FHD |
| RAM | 8GB DDR4 3200 MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon Graphics |
| Audio/Speaker | Dual speakers |
| Networking | Realtek RTL8821CE-M 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi |
| Webcam | HP True Vision 720p HD |
| Card Reader | 1 x multi-format SD media card reader |
| Battery | 3 Cell Li-ion, 41Wh |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 11 Home |
| Dimensions (W x D x H) | 35.85 x 24.2 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.69 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15s-eq2335AU laptop has a 15.6" FHD display with a resolution of 1920 x 1080p. It is powered by AMD Ryzen -7 5700U that can generate speed up to 4.3GHz where 8MB L3 cache. It has 8GB DDR4 RAM and 512GB PCIe NVMe M.2 SSD. This laptop offers a 3-cell Li-ion, 41Wh battery that provides 9 hours of battery backup.
Be the first to review
Share your experience with HP 15s-eq2335AU Ryzen 7 5700U 15.6" FHD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★