HP 24-cb1173nh Core i5 12th Gen with Backlit Keyboard
Price in Bangladesh
৳101,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳101,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳102,000
৳ 101,000
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U 12th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.4 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12MB L3 Cache, 10 Cores, 12 Threads |
| Monitor | 23.8" Diagonal FHD VA Three-Sided Micro-Edge Anti-Glare Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated, Intel Iris X Graphics |
| Audio / Speaker | Dual 2W speakers |
| Networking | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Keyboard | HP 225 Black Backlit Wired |
| Mouse | HP 225 Black Wired |
| Software | Windows 11 Home |
📖 Overview
This HP 24-cb1173nh all-in-one PC comes with Intel Core i5 12th generation processor with Intel Iris Xe shared graphics. It has 8GB DDR4-3200MHz SDRAM that will provide responsive performance for everyday tasks. The PC has 23.8" diagonal display that features full HD resolution, VA Three-Sided Micro-Edge Anti-Glare. It has HP 225 black backlit wired keyboard which can be typed well in dark time.
Be the first to review
Share your experience with HP 24-cb1173nh Core i5 12th Gen with Backlit Keyboard and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★