HP Compaq Pro 6300 MT Core i5 3rd Gen Brand PC
Price in Bangladesh
৳9,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Core i5-3470 Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.2 GHz up to 3.60 GHz |
| Main Board | HP Q75 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 2GB |
| Optical Drive | DVD-RW |
| Audio / Speaker | On-board |
| Networking | Gigabit LAN |
| Casing | Mid Tower Thermal |
| Software | Windows |
📖 Overview
HP Compaq Pro 6300 MT comes with an Intel Core i5 3rd gen processor that provides a 6M cache and 3.2 GHz up to 3.60 GHz speed. This brand PC includes an Intel Q75 chipset, 16GB of DDR3 RAM, 256GB SSD, and a DVD+/-RW drive.
Be the first to review
Share your experience with HP Compaq Pro 6300 MT Core i5 3rd Gen Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★