HP Core i7 13th Gen 27" 512 GB SSD All-in-One PC
-3%
Price in Bangladesh
৳130,000
from 1 seller
The lowest price of HP 27-cr0155nh in Bangladesh is ৳130,000 only. Buy HP 27-cr0155nh at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳135,000
৳ 130,000
📋 HP 27-cr0155nh Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Model | ✅ 27-cr0155nh |
| Brand | HP |
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i7 1355U 13th Gen |
| Processor Speed | 12M Cache, up to 5.00 GHz |
| RAM | 8GB DDR4-3200 |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xᵉ Graphics |
| Audio / Speaker | Dual 2W speakers |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 (1x1) and Bluetooth 5.3 wireless card |
| Keyboard | HP 125 USB Black Wired Keyboard |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
This HP 27-cr0155nh All-in-One Desktop PC is powered by an Intel Core i7 13th generation processor that can generate up to 5.00 GHz speed with a 12M cache. It has a 27" diagonal, FHD IPS, anti-glare, 250 nits, and 72% NTSC display. Also, this PC has 8GB DDR4 3200MHz RAM, 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD, Intel Iris Xᵉ Graphics, Dual 2W speakers, and HP 125 USB black wired keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP Core i7 13th Gen 27" 512 GB SSD All-in-One PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★