HP EliteBook X360 1040 G9 Core i7 12th Gen 16GB DDR5
Price in Bangladesh
৳73,999
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳73,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 73,999
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1265U vPro |
| Processor Speed | Up To 4.8GHz, 10 Core, 12MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14" FHD+ X360 |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe 8GB |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 (2 x 2) and Bluetooth V5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Webcam | 5MP camera with HP Auto Frame |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium Keyboard-spill-resistant, backlit keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.565 x 1.92cm |
| Product Weight (Kg) | 1.33 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook X360 1040 G9 arrives with an Intel Core i7 12th generation processor. The laptop is capable of delivering 4.8GHz speed with the turbo boost technology, 12MB of L3 cache and operates at 1800 MHz by default. With the powerful processor the X360 1040 G9 provides excellent performance during multiple tasks & heavy usage. Moreover, this EliteBook contains a 14" FHD+ display, 16GB DDR5 RAM, 512GB SSD, 8GB Iris graphics card, 5MP webcam, Wi-Fi, Bluetooth, LAN connectivity & more.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook X360 1040 G9 Core i7 12th Gen 16GB DDR5 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★