HP EliteBook 630 G10 Core i5 13th Gen Laptop
-31%
Price in Bangladesh
৳58,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳58,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Uttara, Dhaka
Save 32%
৳85,000
৳ 58,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1335U 13th Generation |
| Processor Speed | up to 5.0 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 13.3" diagonal, WUXGA, IPS, anti-glare, 250 nits |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris X Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang and Olufsen, Integrated Stereo Speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX200 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo, non-vPro |
| Webcam | 5 MP camera |
| Battery | 3 Cell 53 WHr Long Life |
| Keyboard | Spill-Resistant and Optional Backlight |
| Software | Free Dos |
| Dimensions (W x D x H) | 30.69 x 20.84 x 1.59 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.22 kg |
| Other Features | HP Smart 65 W External AC power adapter, Pike Silver Color, Aluminum Body |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 630 G10 is a hybrid laptop designed for work that is powered by the latest Intel Core i5-1335U 13th Generation processor. It has 16GB DDR4 3200MHz RAM, which makes multitasking very fast. It also has a 512 GB PCIe NVMe SSD that can store videos and other data. This laptop is protected by HP Wolf Security for Business. HP Wolf Security builds a hardware-enforced, always-on, resilient defense. This HP laptop has crystal-clear speakers to enjoy crystal-clear audio performance delivered by HP Dynamic Audio 7 and HP AI Noise Reduction.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 630 G10 Core i5 13th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★