HP EliteBook 640 G10 Core i5 13th Gen 12GB / 512GB
-10%
Price in Bangladesh
৳60,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳60,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳67,000
৳ 60,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 13th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.7 GHz with 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" FHD Display |
| RAM | 12GB |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | 8GB Share Graphics |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen, 4 Premium stereo speakers, Multi array world-facing microphone |
| Networking | Integrated 10/100/1000 NIC, Intel Wi-Fi 6E AX211 (2 x 2) and Bluetooth v5.2 combo |
| Webcam | 720p FaceTime HD Camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 4 Hours Backup |
| Keyboard | HP Spill-resistant backlit keyboard |
| Software | Windows 10 pro / 11 pro |
| Product Weight (Kg) | 1.41 kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 640 G10 laptop arrives with an Intel Core i5 13th generation processor that provides up to 4.7 GHz frequency speed. It also features 14″ diagonal FHD display with a resolution of 1920 x 1080p, an Integrated Intel Iris Xe Graphics card, 12GB RAM, and 512GB PCIe NVMe SSD, and many others.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 640 G10 Core i5 13th Gen 12GB / 512GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★