HP Elitebook 645 G10 Ryzen 5 7530U 16GB / 512GB
-26%
Price in Bangladesh
৳59,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳59,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 26%
৳80,000
৳ 59,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 7530U |
| Processor Speed | Base clock speed of 2.0 GHz and a boost clock speed of up to 4.5 GHz |
| Chipset | AMD Ryzen |
| Screen Size | 14 inch FHD (1920 x 1080p) Wide View Angle Anti Glare 300-nits LED Backlit Non-Touch Narrow Border Display |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz RAM |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe TLC M.2 SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speaker, HP Dynamic Audio and AI Noise Reduction for enhanced audio |
| Networking | Wi-Fi, Bluetooth, LAN |
| Webcam | HD |
| Card Reader | MicroSD Card reader |
| Battery | 3-Cell Li-ion Battery |
| Keyboard | UK |
| Software | Windows 11 |
| Ports | 2 USB / HDMI |
| Dimensions (W x D x H) | 8.4 x 12.7 x 0.78 inches |
| Product Weight (Kg) | 1.4 Kg |
| Other Features | Pike Silver Aluminum |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP Elitebook 645 G10 laptop arrives with a Ryzen 5 7530U processor that can reach up to 4.5 GHz with turbo technology. It also features a 14-inch FHD display, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, a 3-cell Li-ion battery, keyboard, Wi-Fi, Bluetooth, LAN, HD webcam, MicroSD card reader, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP Elitebook 645 G10 Ryzen 5 7530U 16GB / 512GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★