HP EliteBook 830 G5 Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-8%
Price in Bangladesh
৳26,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8265U 8th Generation |
| Processor Speed | 2.3GHz Turbo Boost Up to 2.8GHz, 3MB Cache |
| Screen Size | 14" Diagonal LED-Backlit FHD Anti-Glare |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 520 |
| Audio/Speaker | B&O Play with 2 Speaker |
| Webcam | 720p HD Camera with ThinkShutter |
| Keyboard | Backlit Keyboard and Finger Print Security |
| Software | Windows 10 |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 830 G5 laptop features 8GB DDR4 2400MHz RAM, 256GB SSD storage capacity, Intel Core i5 8th generation processor with a 3.40GHz turbo frequency, 14" Diagonal LED-Backlit FHD Anti-Glare display, Intel HD Graphics 520, B&O Play with 2 Speaker, 720p HD Camera with ThinkShutter, Backlit Keyboard and fingerprint security, and Windows 10 software.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 830 G5 Core i5 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★