HP EliteBook 840 G10 Core i5 13th Generation Laptop
-29%
Price in Bangladesh
৳67,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳67,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Uttara, Dhaka
Save 29%
৳95,000
৳ 67,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 13th Gen |
| Processor Speed | Up To 4.60GHz |
| Screen Size | 14" |
| RAM | 16GB DDR5-5600Mz |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Intel Iris Xe graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen 2 Integrated stereo speakers |
| Networking | Intel AX211 Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 M.2 160 MHz CNVi worldwide WLAN vPro wireless card |
| Webcam | 5 MP Camera |
| Battery | HP Long Life 3-Cell, 51 Wh |
| Keyboard | HP Premium Keyboard |
| Software | Free DoS |
| Dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.4 x 1.92 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.36 kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 840 G10 comes with Core i5 13th generation processor with Intel Iris Xe graphics. It has 16GB DDR4 RAM, and 512GB SSD storage capacity. The HP laptop features 14" diagonal display, an HD webcam, an HP premium keyboard, 51Whr 3-cell battery.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 840 G10 Core i5 13th Generation Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★