HP EliteBook 845 G10 AMD Ryzen 7 7840HS Laptop
-6%
Price in Bangladesh
৳70,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳70,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳75,000
৳ 70,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 7840HS |
| Processor Speed | Base Frequency 3.8GHz, up to 5.2 GHz, L3 Cache 16MB |
| Screen Size | 14" diagonal, WQXGA, IPS, anti-glare, 500 nits, 100% sRGB |
| RAM | 16GB DDR5 5600 MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe TLC |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon Graphics |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen, dual stereo speakers, dual array microphones |
| Networking | Mediatek RZ616 Wi-Fi 6E AIM-T 160 MHz +Bluetooth 5.3 WLAN |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Battery | Long Life 51Whr Fast Charge 3 cell |
| Keyboard | Clickpad Spill-Resistant Premium |
| Software | Windows |
| Extra Slot | Yes |
| Dimensions (W x D x H) | 12.42 x 8.82 x 0.76 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.38 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 845 G10 laptop is a powered by AMD Ryzen 7 7840HS processor with 5.2GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 8 cores, and 16 thread. It is included 16GB DDR5 5600MHz RAM and 512GB PCIe NVMe TLC SSD storage capacity. It also has MediaTek RZ616 Wi-Fi 6E AIM-T 160 MHz and Bluetooth 5.3 WLAN for network connectivity for fast video, chatting and other office work. Also this laptop includes dual array microphone infrared integrated camera.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 845 G10 AMD Ryzen 7 7840HS Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★