HP EliteBook 845 G9 Ryzen 5 Pro 6650U Business Laptop
-20%
Price Range in Bangladesh
from
৳49,000
to
৳50,000
across 2 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳49,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳50,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 21%
৳62,000
৳ 49,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳57,000
৳ 50,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 Pro 6650U |
| Processor Speed | up to 4.5 GHz max boost clock, 16 MB L3 Cache, 6 Cores, 12 threads |
| Screen Size | 14" Diagonal, WUXGA, IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| RAM | 16 GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 660M Graphics |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen, Dual Stereo Speaker, dual array world-facing microphones |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2 x 2 and Bluetooth V5.3 Wireless Card |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium Keyboard – spill resistant, backlit keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 31.56 x 22.4 x 1.92 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.4 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 845 G9 laptop is a powered by AMD Ryzen 5 Pro 6650U powerful processor with AMD Radeon 660M graphics. It has 14 inch LED diagonal display that features WUXGA resolution, IPS panel, anti-glare, 250nits brightness, and 45% NTSC color gamut. It has 16GB DDR5 RAM which can be used for multitasking. It comes with Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2 x 2 and Bluetooth V5.3 Wireless Card for network connectivity which makes video streaming, gaming and other tasks faster. Also this laptop has Fingerprint sensor technology which can be opened without password hassle. This HP EliteBook G9 laptop can be used for video editing, programming, graphics design business, and other tasks.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 845 G9 Ryzen 5 Pro 6650U Business Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★