HP Elitebook 850 G5 Core i5 8th Gen Laptop
-66%
Price in Bangladesh
৳31,500
from 1 seller
The lowest price of HP Elitebook 850 G5 in Bangladesh is ৳31,500 only. Buy HP Elitebook 850 G5 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 67%
৳95,000
৳ 31,500
📋 HP Elitebook 850 G5 Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ Elitebook 850 G5 |
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 1.6GHz Up to 3.60GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6 Inch FHD IPS Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | 74dB Integrated Stereo Speakers |
| Networking | 8265 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2 |
| Webcam | 5MP HD Camera |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | HP 3-Cell 50-Wh Long Life Li-ion |
| Keyboard | Spill-Resistant with drain |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 9.9 x 14.6 x 0.7 Inch |
| Other Features | |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 850 G5 comes with an Intel Core i5 8th generation processor that operates at up to 3.60GHz. It has a 15.6-inch Full HD IPS display and a fingerprint security feature that rapidly unlocks the device when users touch the sensor. It includes backlight functionality, allowing users to work in low-light environments.
Be the first to review
Share your experience with HP Elitebook 850 G5 Core i5 8th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★