HP EliteBook 850 G7 Core i5 10th Gen 16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳42,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen Processor |
| Processor Speed | 1.1 GHz, up to 4.9 GHz with Intel Turbo Boost technology, 12 MB cache |
| Screen Size | 15.6" diagonal, FHD, IPS, Anti-Glare |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Hard Disk | 256 GB SSD NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, 2 x Integrated stereo speakers |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo, vPro |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 53 Wh Li-ion |
| Keyboard | Spill Resistant |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.97 x 23.37 x 1.93 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.71 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 850 G7 laptop features Intel Core i5 10th generation processor with 4.9 GHz turbo boost technology and 12 MB cache. The laptop has a 15.6-inch diagonal, FHD, IPS, anti-glare display. The HP laptop also comes with 16GB DDR4 and 256 GB SSD NVME SSD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 850 G7 Core i5 10th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★