HP EliteBook 860 G10 Core i5 13th Gen 16" FHD Display
-25%
Price in Bangladesh
৳71,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳71,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Uttara, Dhaka
Save 25%
৳95,000
৳ 71,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 1355U 13th Generation |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 16" diagonal, WUXGA 1920 x 1200p, IPS, anti-glare, 250nits Brightness, 45% NTSC |
| RAM | 16GB DDR5 5600Mz |
| Hard Disk | 1TB SSD NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel 8GB UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, dual stereo speakers, dual microphones enhanced by AI noise reduction |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card |
| Webcam | 5 MP camera |
| Card Reader | 1 smart card reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | HP Premium Keyboard–spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad |
| Software | Windows |
| Ports | 1 x HDMI 2.0<br>1 x stereo headphone/microphone combo jack<br>2 x USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging<br>2 x Thunderbolt 4 with USB Type-C 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery<br>1 x DisplayPort 1.4 |
| Dimensions (W x D x H) | 35.87 x 25.1 x 1.92 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.73 Kg |
| Other Features | 65 W USB Type-C adapter |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 860 G10 Laptop comes with Core i5 13th generation processor that speeds up to 5.00GHz, and 12 MB L3 cache. It has 16GB DDR5 5200MHz RAM, and 512GB NVMe Express Drive. This HP laptop features 16" FHD 250nits Brightness, 45% NTSC display, HD Webcam, and Backlit with numeric keypad spill-resistant premium Keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 860 G10 Core i5 13th Gen 16" FHD Display and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★