HP Elitebook 860 G10 Core i7 13th Gen 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳75,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳75,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 75,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1365U 13th Gen |
| Processor Speed | Up to 5.20GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 16" FHD |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics- 8GB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang and Olufsen, dual stereo speakers, dual microphones enhanced by AI noise reduction |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211, Bluetooth 5.3 |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Card Reader | 1 x smart card reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51Wh Li-ion |
| Keyboard | Spill-resistant, backlit keyboard |
| Software | Windows 11 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 14.12 x 9.88 x 0.76 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.72Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP Elitebook 860 G10 Laptop comes with Core i7 13th Gen Processor that speeds up to 5.20GHz, 12 Cores. It features 16GB DDR5 4800MHz RAM, 512GB NVMe Express Drive, 16" FHD display, Intel Iris Xe Graphics- 8GB Graphics card, HD Webcam, and Backlit with numeric keypad spill-resistant Premium Keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP Elitebook 860 G10 Core i7 13th Gen 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★