HP Elitebook 860 G9 Core i7 12th Gen Laptop
Price in Bangladesh
৳70,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳70,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Akbarshah, Chittagong
৳ 70,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 12th Gen |
| Processor Speed | up to 4.8 GHz with Intel Turbo Boost Technology |
| Screen Size | 16-inch diagonal, WUXGA IPS, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Poly Studio, dual stereo speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth 5.3 wireless card, vPro |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Card Reader | 1 smart card reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 56 Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | HP Premium spill-resistant, backlit keyboard with numeric keypad |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 1.72 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP Elitebook 860 G9 laptop is a powered by Intel Core i7 12th generation processor. It has integrated Intel Iris Xe Graphics that provides smooth visuals for basic photo editing and casual gaming. It has 16GB DDR4 RAM that provides responsive performance for everyday tasks. This HP laptop comes with 16-inch diagonal display that features WUXGA resolution, IPS panel, anti-glare, 300 nits, and 45% NTSC.
Be the first to review
Share your experience with HP Elitebook 860 G9 Core i7 12th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★