HP EliteBoook 830 G10 x360 Core i5 13th Gen FHD Touch
Price in Bangladesh
৳68,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 13th Generation |
| Processor Speed | Up To 4.7GHz, 10 Cores |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13" FHD LED Touch |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe- 8GB |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | 89% Battery Health |
| Keyboard | US Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 30.01 x 21.5 x 1.92 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.26 kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
This HP EliteBook 830 G10 is a 2-in-1 laptop that arrives with a powerful Intel Core i5-1345U 13th generation processor with a turbo frequency of 4.7GHz and up to 10 cores. It features a 13.3-inch FHD touch display with a resolution of 1920 x 1080p and an HD webcam for high-quality photos and videos. In addition, this laptop has 16GB LPDDR5 4800MHz RAM with a 512GB NVM Express Drive SSD hard disk and Intel Iris Xe- 8GB graphics. This laptop offers a smooth and fast performance.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBoook 830 G10 x360 Core i5 13th Gen FHD Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★