HP Envy Touchsmart m6 SleekBook Core i5 4th Gen
-23%
Price in Bangladesh
৳16,000
from 1 seller
The lowest price of Hp envy touchsmart m6 sleekbook core i5 4th gen in Bangladesh is ৳16,000 only. Buy Hp envy touchsmart m6 sleekbook core i5 4th gen at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 24%
৳21,000
৳ 16,000
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 1.6GHz up to 2.6GHz |
| Screen Size | 15.6-inch Diagonal HD BrightView LED-backlit Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Beats Audio dual speakers and a subwoofer |
| Networking | 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN (RJ-45 connector) |
| Webcam | Front facing HP TrueVision HD Webcam with integrated digital microphone |
| Battery | 3-cell 50WHr 4.56Ah lithium-ion battery with 65W AC adapter |
| Keyboard | Full-size island-style backlit keyboard with numeric keypad |
| Software | Windows 10 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 0.854 x 14.961 x 10.063 inch |
| Product Weight (Kg) | 2.53 kg |
| Series | HP Envy |
📖 Overview
The HP Envy SleekBook m6 has a intel core i5-4th gen processor with Intel HD graphics. The laptop features 15.6 inches diagonal HD BrightView LED backlit display with touch which gives you a perfect viewing experience during multi-tasking. It also offers 8GB RAM and 256GB SSD of storage capacity. Moreover, the m6 laptop has 3-cell 50WHr 4.56Ah lithium-ion battery that can be charged by 65W AC adapter.
Be the first to review
Share your experience with HP Envy Touchsmart m6 SleekBook Core i5 4th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★