HP ENVY X360 Core i5 12th 8GB RAM Metal Body
Price in Bangladesh
৳66,999
from 1 seller
The lowest price of HP 13-bf0085TU in Bangladesh is ৳66,999 only. Buy HP 13-bf0085TU at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 66,999
📋 HP 13-bf0085TU Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ 13-bf0085TU |
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 12th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.40GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 13.3" UHD (2560x1600) X360 |
| RAM | 8GB LPDDR4x 4267MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics- 4GB |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | Wireless LAN 802.11 b/g/n/ax |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | 4 Cell Li-Ion |
| Keyboard | Backlight |
| Series | HP Envy |
📖 Overview
This HP ENVY 13-bf0085TU laptop is powered by an Intel Core i5 12th generation processor that can generate speed up to 4.40GHz. It has a 13.3" UHD X360 display and a full metal body. It comes with 8GB LPDDR4x 4267MHz RAM, 512GB NVME express drive and Intel Iris Xe Graphics 4GB.
Be the first to review
Share your experience with HP ENVY X360 Core i5 12th 8GB RAM Metal Body and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★