HP Laptop 15-fc0xxx Ryzen 5 7530U 16GB RAM 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳49,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳49,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 49,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Ryzen 5-7530U Processor |
| Processor Speed | Up to 2.0 GHz |
| Screen Size | 15.6 inch Full HD IPS Display, 1280x720 resolution |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon TM Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers, Dual Array Microphones |
| Networking | Mediatek Wi-Fi 6E RZ616 (2 x 2) and Bluetooth 5.3 |
| Webcam | HD |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows |
| Other Features | Fingerprint Reader |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15-fc0xxx Laptop features a powerful Ryzen 5-7530U processor that has a speed up to 2.0 GHz. It has a 15.6 inch Full HD IPS Display with a resolution of 1280 x 720 pixel and the Backlit Keyboard makes it more attractive. Also, it comes with a 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD with AMD Radeon TM Graphics it gives a smoother performance.
Be the first to review
Share your experience with HP Laptop 15-fc0xxx Ryzen 5 7530U 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★