HP ProBook 450 G2 Core i5 5200U 5th Gen Laptop
-21%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 21%
৳21,000
৳ 16,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 5th Gen Processor 5200U |
| Processor Speed | 2.2 GHz Turbo Boost up to 2.7 GHz, 3 MB L3 Cache |
| Chipset | Intel 99 Chipset |
| Screen Size | 15.6" Diagonal LED-Backlit HD Anti-Glare Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Dual Layer DVD Writer |
| Graphics Card | Intel HD 5500 Graphics |
| Audio/Speaker | DTS Sound+ Optimized for High Fidelity Audio |
| Networking | Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Multi Cardreader |
| Battery | 4 Cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 2.2 Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 450 G2 laptop has Intel core i5-5200U 5th generation processor, 4GB DDR3 RAM, 70GB hard disk, 15.6" diagonal LED-backlit HD anti-glare display with 1366 x 768 resolution, Intel HD graphics, DVD+/RW, web camera, gigabit LAN, Bluetooth, wi-fi, card reader, 4 cell battery. Also this HP laptop ProBook 450 G2 comes with finger print security.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G2 Core i5 5200U 5th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★