HP Pavilion x360 - 11m-ad113dx Touchscreen Mini Laptop
-23%
Price in Bangladesh
৳26,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Intel Pentium Quad Core Processor |
| Processor Speed | 1.1 GHz, Up to 2.7 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 11.6 HD LED |
| RAM | 4 GB DDR4 |
| Hard Disk | 500 GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD 620 Graphics |
| Audio/Speaker | Loudspeaker |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | Yes |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-Cell, 41 Wh Li-Ion Battery |
| Product Weight (Kg) | 1.38 Kg |
| Series | HP Pavilion |
📖 Overview
This HP Pavilion x360 - 11m-ad113dx is a mini laptop that features Intel Pentium quad core processor. It has 4GB RAM, and 500GB hard disk. This HP laptop features 11.6 HD LED touchscreen display, card reader, webcam, Wi-Fi and Bluetooth connectivity, and 3-cell battery.
Be the first to review
Share your experience with HP Pavilion x360 - 11m-ad113dx Touchscreen Mini Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★