HP Pro 240 G9 Core i5 12th Gen All-in-One Desktop PC
-9%
Price in Bangladesh
৳89,100
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U 12th Gen |
| Processor Speed | 12M Cache, 1.30 GHz, up to 4.40 GHz |
| Main Board | All in One PC |
| Monitor | 23.8" Diagonal FHD anti-glare WLED-backlit display |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio / Speaker | High performance internal speaker |
| Networking | integrated Realtek RTL8111HSH-CG GbE RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Bluetooth 5.2 |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Software | FreeDOS |
📖 Overview
This HP Pro 240 G9 is an all-in-one desktop PC that offers efficiency and versatility in the world of computing. It is designed for both home and office users. This all-in-one PC is powered by an Intel Core i512th generation processor that boasts of 2M cache and can clock up to 4.40 GHz. Moreover, it has 8GB DDR4 RAM and 512GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with HP Pro 240 G9 Core i5 12th Gen All-in-One Desktop PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★