HP ProBook 430 G7 Core i5 10th Gen 16GB RAM Laptop
-15%
Price in Bangladesh
৳32,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳32,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kamalapur, Dhaka
Save 16%
৳38,000
৳ 32,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 13.3-inch Full HD LED-Backlit |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVME M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 2 x Integrated Audio Speaker |
| Networking | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | Multi Card Reader |
| Battery | 3-Cell Li-Ion, 48Whr |
| Keyboard | HP premium, Spill resistant, Full-sized island-style |
| Software | Windows 10 |
| Ports | 2 x USB 3.1 Gen 1 1 x RJ-45 1 x HDMI 1.4b |
| Extra Slot | Up to 32GB |
| Dimensions (W x D x H) | 32.60 x 23.40 x 1.98cm |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 430 G7 laptop comes with 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. It is powered by an Intel core i5 10th generation processor with integrated Intel UHD graphics. This laptop comes with a 13.3-inch Full HD LED-Backlit display. The HP laptop features a 2 x integrated audio speaker, HD camera, and multi-card reader.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 430 G7 Core i5 10th Gen 16GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★