HP ProBook 450 G5 Core i5 7th Gen 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳25,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7200U 7th Generation |
| Processor Speed | Base Clock Speed 2.50 GHz up to 3.10 GHz, 3M Cache, 2 Cores 4 Threads |
| Screen Size | 15.6" Diagonal HD SVA Anti-Glare LED-Backlit |
| RAM | 8GB DDR4 2400 SDRAM |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Integrated Audio Speaker |
| Networking | Realtek 802.11ac (1 x 1) Wi-Fi with Bluetooth 4.2 Combo |
| Webcam | HD IR Webcam |
| Card Reader | Multi-Format Digital Media Reader |
| Battery | 3-Cell, 48Wh Capacity, Li-Ion |
| Product Weight (Kg) | 2.10 Kg |
| Other Features | 1 x USB 3.1 Type-C Gen 1 / 2 x USB 3.0 / 1 x HDMI / 1 x VGA |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP ProBook laptop has 4GB RAM, 256GB SSD, a 15.6 inch diagonal HD screen, 1366 x 768-pixel display resolution, a full-sized island-style spill-resistant keyboard, an HP 65-watt smart AC adapter, a 37.60 x 26.40 x 2.10 cm dimension.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G5 Core i5 7th Gen 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★