HP ProBook 450 G7 Core i5 10th Gen Laptop
-4%
Price in Bangladesh
৳43,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳43,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳45,000
৳ 43,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, 1.60GHz up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 15.6-inch FHD |
| RAM | 16GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe PCIe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 2 x Integrated stereo speakers |
| Networking | Realtek 10/100/1000 GbE NIC LAN, Realtek RTL8822BE 802.11ac 2 x 2 WLAN WIFI, 5.0 Combo Bluetooth |
| Webcam | 720p HD HP IR Camera |
| Card Reader | 1 x SD Card reader supports SD, SDHC, SDXC |
| Battery | 3-cell, 45 Wh Li-ion battery |
| Keyboard | Spill-resistant |
| Software | Default OS |
| Dimensions (W x D x H) | 36.50 x 25.68 x 1.91 cm |
| Product Weight (Kg) | 2.0 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP Probook 450 G7 laptop has an i5 10th generation processor with a maximum frequency of 4.20 GHz. It includes 16GB RAM & 512GB SSD drive capacity. Besides, the laptop is featured with a 15.6" display that supports 1920 x 1080p (FHD) resolution.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G7 Core i5 10th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★