HP ProBook 450 G8 Core i5 11th Gen Gaming Laptop
-11%
Price in Bangladesh
৳48,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳48,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳54,000
৳ 48,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | 2.4 GHz Base Clock Speed, up to 4.2 GHz with Intel Turbo Boost Technology 4 Cores and 8 MB Cache |
| Chipset | Integrated with Processor |
| Screen Size | 15.6 Inch Diagonal FHD UWVA eDP and PSR Anti-Glare |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce MX450 2GB |
| Audio/Speaker | Integrated Stereo Speakers / 2W/4 ohm Per Speaker |
| Networking | Wireless / LAN / WWAN / Ethernet |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | MicroSD Card Reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 45 Wh Li-ion Polymer |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 35.94 x 23.67 x 1.98 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.74Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 450 G8 laptop features 8GB DDR4 RAM, 512GB SSD storage capacity, dual-channel memory support, spill-resistant, optional backlight function and DuraKeys, USB 3.1 Gen 2 Type-C port, RJ-45 Ethernet port, headphone / microphone combo jack, HP Smart 65 W external AC power adapter.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G8 Core i5 11th Gen Gaming Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★