HP ProBook 450 G9 Core i7 12th Gen
Price in Bangladesh
৳71,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳71,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 71,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1255U 12th Gen |
| Processor Speed | 12M Cache, up to 4.70 GHz |
| Screen Size | 14" FHD (1920 x 1080) |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics with 2GB dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers |
| Networking | 1 x RJ-45Realtek, Wi-Fi 6 (1×2), Bluetooth 5.2 |
| Webcam | HP True Vision 720p HD |
| Battery | HP Long Life 3-cell 41Wh Li-ion 45W |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Standard |
| Dimensions (W x D x H) | 36.02 x 23.4 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.38 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP ProBook 440 G9 Laptop features an Intel Core i7-1255U Processor, 16GB DDR4 3200MHz SDRAM, 512GB PCIe NVMe M.2 SSD, a 14" FHD display, Intel Iris Xe Graphics, an HP Long Life 3-cell, 45Wh Li-ion battery, dual stereo speakers, a dual array microphone, HD WebCam, and a spill-resistant keyboard. It also has RJ-45, Intel AX201 Wi-Fi, Bluetooth, SuperSpeed USB Type-A, HDMI 1.4b, and a headphone/microphone combo.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 450 G9 Core i7 12th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★