HP ProBook 445 G9 Ryzen 5 5625U 512GB SSD
-10%
Price Range in Bangladesh
from
৳36,000
to
৳38,510
across 3 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳36,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳38,510 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳40,000
৳ 36,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳42,000
৳ 36,000
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳41,500
৳ 38,510
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5-5625U |
| Processor Speed | Up to 4.5GHz, 16MB Cache, 16 threads, 8 cores |
| Chipset | AMD |
| Screen Size | 14" HD |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 4GB |
| Audio/Speaker | Dual stereo |
| Networking | Realtek RTL8852BE 802.11ax (2 x 2) Wi-Fi, Bluetooth v5.2, Gigabit Ethernet |
| Webcam | HP True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones. |
| Battery | 3-cell, 41 Wh Li-ion battery |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 14.14 x 9.2 x 0.78 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.73Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 455 G9 laptop uses a Ryzen 5 5625U processor that contains AMD Radeon 4GB AMD Radeon graphics & offers to provide 4.5GHz, 16MB cache, 16 threads & 8 cores. It also supports fingerprint sensors. The prime features of this laptop are its 14" HD anti-glare screen, 512GB NVM SSD, 16GB DDR4 RAM, stereo speakers, dual array microphones, Bluetooth, Wi-Fi, 720p webcam, 3-Cell, 41Wh battery, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 445 G9 Ryzen 5 5625U 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★