HP ProBook 650 G1 Core i5 4th Gen
-8%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 9%
৳17,000
৳ 15,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 2.6GHz |
| Chipset | Intel HM87 |
| Screen Size | 15.6-Inch HD |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4600 |
| Audio/Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | 2MP HD Cam |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 4 Cell, Up to 2 Hours Backup |
| Product Weight (Kg) | 2.3 Kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 650 G1 laptop has a 4th generation Intel Core i5 processor, 4GB of RAM, and a 500GB SSD. It features a 15.6-inch HD LED display and a rustproof and long-lasting solid metal body.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 650 G1 Core i5 4th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★