HP ProBook 650 G4 Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳24,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Gen 7200U |
| Processor Speed | 2.6Hz up to 3.6Hz, 3MB cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15,6" LED Screen, 1366 x 768 resolution |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 8265 802.11a / b / g / n / ac (2 x 2) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 Combo, vPro |
| Webcam | HD Webcam |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP ProBook 650 G4 features a powerful Intel Core i5 7th generation processor with a 2.6Hz up to 3.6Hz, 3MB cache processor speed. It has a 15.6 inch LED screen with a resolution of 1366 x 768 and has Intel UHD Graphics Card with HD webcam. Also, the HP ProBook 650 G4 laptop features a 8GB DDR4 RAM and 256GB SSD Hard Disk capacity for fast and better experience during using.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 650 G4 Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★