HP Prodesk 400 G3 MT Core i5 6th Gen 8GB RAM Brand PC
Price in Bangladesh
৳18,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz Clock Speed, 6M Cache |
| Main Board | Intel H110 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 530 Graphics |
| Optical Drive | DVD-RW |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | LAN |
| Keyboard | Not Included |
| Mouse | Not Included |
| Casing | HP Brand Casing |
📖 Overview
HP provides 400 G3 Microtower brand desktop PC has Intel core i5 6500 6th generation processor, Intel H110 chipset, 8GB DDR4 2133MHz RAM, 120GB SSD storage capacity, Intel HD 530 graphics, and Realtek ALC221VB audio chipset.
Be the first to review
Share your experience with HP Prodesk 400 G3 MT Core i5 6th Gen 8GB RAM Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★