HP ProDesk 600 G1 Core i3 4th Gen 4GB RAM PC
-8%
Price in Bangladesh
৳10,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Core i3-4590 4th Gen Processor |
| Processor Speed | Base Frequency 3.30 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Intel H81 Express Chipset |
| Monitor | Not included |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Networking | 10 / 100Mbps |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Modem | N/A |
| Casing | Standard Casing |
📖 Overview
HP ProDesk 600 G1 brand PC features an Intel H81 Express motherboard, 500GB HDD storage capacity, Intel Core i3 4th generation processor with maximum turbo frequency 3.70GHz.
Be the first to review
Share your experience with HP ProDesk 600 G1 Core i3 4th Gen 4GB RAM PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★