HP Spectre X360 i5 11th Gen 16GB / 512GB SSD Touch
-9%
Price in Bangladesh
৳77,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1135G7 Processor |
| Processor Speed | Max Turbo Frequency 4.20 GHz |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xᵉ Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, Quad speakers, HP Audio Boost |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 (2×2) and Bluetooth 5 combo |
| Webcam | HP True Vision 720p HD IR camera |
| Battery | 4-cell, 66 Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | Full-size, backlit, nightfall black keyboard with numeric keypad |
| Software | Windows 10 Home |
| Dimensions (W x D x H) | 29.83 x 22.01 x 1.69 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.36 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP Spectre X360 laptop has a 13.5" diagonal WUXGA+ touchscreen display. It is powered by an Intel Core i5-1135G7 11th-generation processor that can generate a maximum turbo frequency of up to 4.20 GHz. It has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD. This laptop can rotate up to 360 degrees and it offers a 4-cell, 66Wh Li-ion polymer battery that provides long-time charging backup.
Be the first to review
Share your experience with HP Spectre X360 i5 11th Gen 16GB / 512GB SSD Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★