HP Stream 11 Pro G2 4GB RAM Notebook
-45%
Price in Bangladesh
৳11,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron 6th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 1.6 GHz, Turbo up to 2.16 GHz |
| Screen Size | 11.6 inch Diagonal HD WLED Anti-Flare Display |
| RAM | 4GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 64 GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | DTS Studio Sound |
| Networking | Intel Dual Band Wireless - AC 7265 802.11 AC 2 x 2 Wi-Fi + Bluetooth Combo |
| Webcam | HP TrueVision HD camera |
| Battery | 2 Hours |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.1 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP Stream 11 Pro G2 Notebook features a full-sized textured black island-style keyboard, HP 45 W AC power adapter, HP noise cancellation support and 2 hours battery backup.
Be the first to review
Share your experience with HP Stream 11 Pro G2 4GB RAM Notebook and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★