HP Stream 11 Pro G3 Celeron Notebook PC
-43%
Price in Bangladesh
৳12,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Stream 11 Pro G3 Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Model | ✅ Stream 11 Pro G3 |
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron N3060 |
| Processor Speed | 1.6 GHz(up to 2.48 GHz) / 2 MB Cache / 2 Cores |
| Chipset | Integrated |
| Screen Size | 12" Diagonal HD SVA LED anti-glare(1366 x 768p) |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 64GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 400 |
| Networking | Intel Dual Band Wireless / Wi-Fi / Bluetooth V4.2 Combo |
| Webcam | VGA camera / Activity LED / 640 x 480p |
| Keyboard | Full-sized Island-style / Black Textured |
| Software | Default OS |
| Dimensions (W x D x H) | 30.0 x 20.56 x 1.8cm |
| Product Weight (Kg) | 1.17Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP Stream 11 Pro G3 Notebook comes with an Intel Celeron N3060 processor with a frequency speed of 1.6 GHz (up to 2.48 GHz). The notebook has a 12" diagonal HD SVA LED display that supports 1366 x 768p resolution. It has 4GB RAM & a 64GB SSD card. Also with a VGA webcam, it has wireless networking, Bluetooth & Wi-Fi.
Be the first to review
Share your experience with HP Stream 11 Pro G3 Celeron Notebook PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★