HP ZBook FireFly 14 G10 Core i7 13th Gen 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳90,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳90,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 90,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 1370P 13th Gen |
| Processor Speed | 24M Cache, Up to 5.20 GHz |
| Screen Size | 14.1" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Graphics |
| Audio/Speaker | Dual stereo speakers, Dual microphones |
| Networking | Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Battery | HP Long Life 6-cell, Li-ion |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows 11 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 35.87 x 25.09 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.45 kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook 14 FireFly G10 workstation comes with an Intel Core i7 1370P 13th generation powerful processor with a 5.20 GHz turbo frequency and 24M cache. The ZBook included 16GB DDR5 RAM and 512GB SSD storage capacity with a 14.1" FHD display. This laptop is perfect for gaming, edition, office work, high graphics, and more. It offers an HP Long Life 6-cell, Li-ion battery that provides long-time charging backup.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook FireFly 14 G10 Core i7 13th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★