HP ZBook Firefly 14 G10 i5 13th Gen 32GB / 512GB SSD
Price Range in Bangladesh
from
৳71,000
to
৳72,000
across 2 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳71,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳72,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1345U 13th Generation |
| Processor Speed | 1.6 GHz up to 4.7GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14″ Diagonal WUXGA , FHD, IPS, Micro-Edge, anti-glare, Low Blue Light, 300 nits, 100% sRGB |
| RAM | 32GB DDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel irish Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by B&O; Dual speakers; HP Audio Boost / dual stereo speakers / 3 multi array microphone |
| Networking | Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) |
| Webcam | HP 5MP HD IR Camera |
| Battery | 3-cell, 51Wh Li-ion |
| Keyboard | Backlit with white LED lighting, Dual Point spill-resistant Premium. |
| Software | Windows 11 |
| Ports | 1 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging), 1 x HDMI 2.0b, 2 x Thunderbolt 4 with USB4 Type-C 40Gbps signaling rate, USB Power Delivery, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge Right Side 1 x headphone/microphone combo, 1 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Dimensions (W x D x H) | 12.42 x 8.8 x 0.78 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.45 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook Firefly 14 G10 laptop has a 14″ FHD Diagonal WUXGA display. It is powered by an Intel Core i5 13th-generation processor that can generate speeds of 1.6 GHz up to 4.7 GHz. It has 32GB DDR5 5200MHz RAM, 512GB NVMe SSD, and an Intel Iris Xe Graphics card. Also, this laptop offers a 3-cell, 51Wh Li-ion battery that provides long battery life.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Firefly 14 G10 i5 13th Gen 32GB / 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★