HP ZBook 14u G8 Core i7 11th Gen Workstation
Price in Bangladesh
৳55,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳55,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 55,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1165G7 11th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.80 GHz, Max Turbo Frequency 4.70GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 14" Diagonal FHD LED Display |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Integrated |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, Dual Stereo Speakers |
| Networking | Intel AX201 Wi-Fi 6 2 x 2 and Bluetooth V5 Combo, vPro UMA |
| Webcam | Integrated HD 720p DualAryMic Webcam |
| Battery | 3-Cell 53 WHr Long Life |
| Keyboard | Dual Point Backlit Spill-Resistant Premium Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.73 x 8.45 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.35 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook Firefly 14 G8 mobile workstation laptop features a powerful Core i7 11th generation processor with a maximum turbo speed of 4.70 GHz. HP laptop has Intel AX201 Wi-Fi 6 (2 x 2) and Bluetooth V5 combo powerful network function so that you can do any video, audio and other tasks smoothly. This laptop has a 16GB 3200 MHz memory and 512GB PCIe NVMe SSD for storing various data, videos, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 14u G8 Core i7 11th Gen Workstation and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★