HP ZBook FireFly G10 Core i7 13th Gen Workstation
Price in Bangladesh
৳90,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1365U 13th Generation |
| Processor Speed | up to 5.20GHz, 12 MB Cache |
| Chipset | Intel integrated SoC |
| Screen Size | 14'' FHD Display |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel Iris Graphics |
| Audio/Speaker | Dual stereo speakers, Dual microphones |
| Networking | Wi-Fi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card |
| Webcam | 5MP IR camera |
| Battery | HP Long Life 6-cell, Li-ion |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.87 x 25.09 x 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.45 kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook 14 FireFly G10 workstation comes with an Intel Core i7 13th generation powerful processor with 5.20 GHz turbo frequency and 12 MB cache.The ZBook included 32GB DDR5 RAM and SSD 1TB SSD storage capacity with a 14.1" FHD display. It has a Intel WiFi 6E AX211 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card for network connectivity which supports gigabit data rates. This laptop is suitable for gaming, edition, office work,high graphics, and more.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook FireFly G10 Core i7 13th Gen Workstation and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★