HP ZBook Firefly 14 G7 Core i5 10th Gen 16GB RAM Laptop
Price Range in Bangladesh
from
৳38,500
to
৳43,000
across 3 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳38,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳43,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 38,500
ElephantRoad, Dhaka
৳ 42,000
ElephantRoad, Dhaka
৳ 43,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10310U 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.40 GHz |
| Chipset | Integrated with Processor |
| Screen Size | 14-inch FHD diagonal touchscreen with HP SureView Reflect Integrated Privacy Display, FHD IPS eDP and PSR anti-glare, 72% NTSC at 1000 nits |
| RAM | 16GB 2666MHz DDR4 RAM |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 (2 x 2) and Bluetooth 5 combo, vPro |
| Webcam | 720p HD webcam |
| Card Reader | 1 x smart card reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 53 Wh Li-ion |
| Keyboard | Spill Resistant and Full Size |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.74 x 8.45 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.34Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook Firefly 14 G7 laptop powered by Intel Core i5 10th generation processor with a maximum frequency of 4.40 GHz and 6M cache. It has the latest Intel Wi-Fi 6 AX201 2 x 2 and Bluetooth 5 combo, vPro for networking connectivity for smooth internet browsing. The laptop includes 16GB RAM and 512GB SSD. The HP workstation is powered by an HP Long Life 3-cell, 56-watt Li-ion polymer battery that can run for over 4 hours.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Firefly 14 G7 Core i5 10th Gen 16GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★