HP Zbook Firefly G7 Core i7 10th Gen 14" Touch Display
Price in Bangladesh
৳47,000
from 3 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳47,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 75%
৳185,000
৳ 47,000
Akbarshah, Chittagong
৳ 47,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 2%
৳48,000
৳ 47,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-10510U 10th Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, 1.80 GHz up to 4.90 GHz |
| Chipset | Intel Integrated SoC |
| Screen Size | 14" diagonal, 4K UHD Touch |
| RAM | 16GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Bulti In Graphics Card |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, dual stereo speakers |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2 x 2, Bluetooth 5 combo |
| Webcam | 720p HD webcam with IR; 720p HD webcam |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 56Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | HP Premium Quiet Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.73 x 8.45 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.41 kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook Firefly 14 G7 mobile workstation is powered by an Intel Core i7 10th generation processor with a maximum frequency of 8M Cache, 1.80 GHz up to 4.90 GHz. It has a 14" IPS touchscreen display that supports 3840 x 2160 pixel resolution. Besides, the laptop includes 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD. The HP workstation is powered by an HP Long Life 3-cell, 56-watt Li-ion polymer battery that can run for long time.
Be the first to review
Share your experience with HP Zbook Firefly G7 Core i7 10th Gen 14" Touch Display and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★