HP ZBook Fireply 14U G7 Core i5 10th Gen 14" Touch
-6%
Price in Bangladesh
৳41,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, 1.80 GHz up to 4.90 GHz |
| Screen Size | 14" Touchscreen Display |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB GTX Dedicated Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, dual stereo speakers |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2 x 2, Bluetooth 5 combo |
| Webcam | 720p HD webcam with IR; 720p HD webcam |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 56Wh Li-ion polymer |
| Keyboard | HP Premium Quiet Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.73 x 8.45 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.41 kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP ZBook Fireply 14U G7 laptop has a 14" touchscreen display. It is powered by an intel core i5 10th generation processor that can generate speed 8M Cache, 1.80 GHz up to 4.90 GHz. Also, it has a 4GB GTX dedicated graphics card so, it is perfect for gaming, video editing, and many more.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Fireply 14U G7 Core i5 10th Gen 14" Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★