HP ZBook Studio G7 Core i7 10th Gen Laptop
Price in Bangladesh
৳75,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳75,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 75,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-10850H 10th Gen |
| Processor Speed | Up to 5.10GHz, 12MB Cache |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6" FHD Display with 1920 x 1080p Resolution |
| RAM | 32GB DDR4 2933MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Ultra HD 16GB with Dedicated NVIDIA Quadro T1000 Max-Q 4GB DDR5 |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen, Dual Speakers, HP Audio Boost |
| Networking | LAN, Wi-Fi & Bluetooth |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | 1 x smart card reader |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 53 Wh Li-ion |
| Keyboard | LED Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.74 x 8.45 x 0.71 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.34Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook Studio G7 is powered by an Intel Core i5 10th generation processor with a maximum frequency of 5.1GHz. It has a 15.6" Diagonal 4K UHD display that supports 1920 x 1080p resolution. Besides, the laptop includes 32GB RAM and 512GB SSD. The HP ZBook Studio is powered by an HP Long Life 3-cell, 56-watt Li-ion polymer battery that can run for over 4 hours.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Studio G7 Core i7 10th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★