Lenovo ThikPad X230 Core i5 3rd Gen 8GB / 128GB SSD
-66%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 67%
৳30,000
৳ 10,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | Max Turbo Frequency: 3.60 GHz |
| Screen Size | 12.5 Inches Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Built In Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Webcam | HD Webcame |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 1.30 hours Backup |
| Keyboard | Standard |
| Software | Standard |
| Dimensions (W x D x H) | 305 x 206.5 x 26.6 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.34 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad X230 comes with some amazing features such as Intel Core i5 3rd generation processor, 8GB random access memory, 128GB SSD, 12.5-inch screen, card reader, HD Web camera, stereo speakers, Wi-Fi connectivity and 2GB built-in graphics.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThikPad X230 Core i5 3rd Gen 8GB / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★