Lenovo ThinkPad T14 Core i5 10th Gen 16GB RAM
-12%
Price in Bangladesh
৳35,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳35,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohammadpur, Dhaka
Save 13%
৳40,000
৳ 35,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Gen |
| Processor Speed | 1.60 GHz, up to 4.20 GHz with Turbo Boost, 6 MB Cache, 4 Cores / 8 Threads |
| Screen Size | 14" FHD IPS Anti-glare |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Speaker System Dual far-field microphones |
| Networking | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | Multi-Format Card Reader |
| Keyboard | Backlight |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.46 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
The Lenovo ThinkPad T14 laptop is especially designed for professional use. The laptop is powered by an Intel Core i5-10210U 10th generation processor running at a base frequency of 1.60 GHz and 6MB cache. The laptop is equipped with 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad T14 Core i5 10th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★