Lenovo ThinkPad T14 Core i7 10th Gen Laptop
-12%
Price Range in Bangladesh
from
৳39,500
to
৳40,000
across 2 sellers
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳39,500 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳40,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳45,000
৳ 39,500
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳50,000
৳ 40,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 14 FHD IPS Anti-glare |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD + NVIDIA GeForce MX330 2GB |
| Networking | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Webcam | 720p with Think Shutter |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.46 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad T14 is a laptop with 16GB RAM for efficient multitasking and fast data access. This laptop is powered by 10th Generation Core i7-10210U processor. It has 512GB of storage for storing videos and other data. The Lenovo laptop features fingerprint reader, and 720p webcam with Think Shutter enhance security and convenience. Also its Backlit Keyboard will help you typing in the dark.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad T14 Core i7 10th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★