Lenovo ThinkPad T14s Core i5 10th Gen 16GB RAM
-15%
Price in Bangladesh
৳34,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo thinkpad t14s core i5 10th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳34,000 only. Buy Lenovo thinkpad t14s core i5 10th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 15%
৳40,000
৳ 34,000
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 2.40GHz to 4.20GHz |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512 M.2 NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 8GB Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo, Dolby Audio |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2x2ax, Bluetooth Version 5.0 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Multi Card Reader |
| Battery | 4 Cell |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
This Lenovo ThinkPad T14s laptop comes with an Intel Core i5 10th generation processor that can deliver 2.40GHz to 4.20GHz with Turbo Boost technology. This T14S laptop has a 14" FHD display. Additionally, it includes 16GB RAM, 512 M.2 NVME SSD, Stereo, Dolby Audio, Backlit keyboard,
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad T14s Core i5 10th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★