Lenovo ThinkPad T14s Core i5 10th Gen 16GB RAM Laptop
Price in Bangladesh
৳38,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳38,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Akbarshah, Chittagong
৳ 38,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 2.40 GHz Up to 4.20 GHz with Turbo Boost, 8 MB Cache |
| Chipset | Intel SoC (System on Chip) Platform |
| Screen Size | 14" FHD 180 Degrees Roted |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256 M.2 NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 8 GB |
| Audio/Speaker | Stereo, Dolby Audio |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2x2ax, Bluetooth Version 5.0 |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Multi Card Reader |
| Battery | 4 Cell |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.95 x 8.94 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
Lenovo ThinkPad T14s laptop comes with an intel core i5 10th generation processor that can deliver 2.40GHz to 4.20GHz with Turbo Boost technology. This T14S laptop has a 14" FHD display. Additionally, it includes 16GB RAM, 256 M.2 NVME SSD, Stereo, Dolby Audio, Backlit keyboard, etc.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad T14s Core i5 10th Gen 16GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★